اینترنت اشیاء

اینترنتِ اشیاء

اینترنتِ اشیاء مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات به حساب می‌آید و به طور خلاصه فناوری مدرنی است که در آن برای هر چیزی (انسان، حیوان یا حتی اشیاء) قابلیت ارسال و دریافت داده از طریق شبکه‌های ارتباطی اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌گردد.

در سال‌های اخیر، پیشرفت فناوری‌های شبکه و ارتباطات بی‌سیم، بهبود توان محاسباتی وکوچکسازی ادوات الکترونیکی، منجر به از راه رسیدن موج بعدی نوآوری‌های وابسته به اینترنت ، با عنوان اینترنت اشیا شده است که می تواند انقلابی در همه صنایع موجود ایجاد کند.اینترنت اشیا در زندگی روزمره، به مجموعه‌ای از اشیای متصل، از لوازم خانگی و اتومبیل‌ها گرفته تا دستگاه‌های پزشکی اشاره دارد که می‌توانند داده‌هایشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند .این داده‌ها با حداقل مداخله انسان، مورد پردازش و تحلیل قرار می‌گیرند تا در نهایت خدمات ارزش‌افزوده را برای کاربران نهایی  ارائه‌ کنند.در ایران در بهمن 1394، نخستین سکوی آموزشی و پژوهشی اینترنت اشیا در دانشگاه علم و صنعت راه‌اندازی شد. این دانشگاه با راه اندازی این فناوری، نام خود را به عنوان پنجمین دانشگاه دنیا که اینترنت اشیا را تدریس و پژوهش می‌کند، ثبت کرد.

کشور ایران بیستمین کشور استفاده‌کننده از فناوری پیشرفته اینترنت اشیا است؛ دستبند الکترونیکی زندانیان، پرونده های الکترونیک سلامت، سامانه‌ هوشمند حمل‌و‌نقل و ترافیک ، رفع بحران آلودگی‌ هوا، پروژه‌های انجام شده در حوزه اینترنت اشیا در ایران هستند.

دپارتمان اینترنت اشیاء شرکت رهام در جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی این فناوری نو ظهور در کشور عزیزمان تشکیل شده است تا با استفاده از توانایی ها و تجارب متخصصین این مجموعه گام مؤثری را در رشد و پیشرفت این صنعت برداشته باشد.

از این رو ما با استفاده از محتواهای آموزشی به صورت کتاب ، مقاله ، ebook ، پادکست ، ویدئو و ... سعی در آموزش علاقمندان و مردم عزیزکشورمان داریم تا نتیجه استفاده درست و مفید این صنعت در کشورمان نهادینه شود.

دپارتمان اینترنت اشیاء شرکت رهام آمادگی ارائه راهکار های اینترنت اشیاء در زمینه های هوشمند سازی تجاری ، هوشمند سازی ساختمان ، هوشمند سازی کشاورزی و ... را دارد.

شرکت رهام با راه اندازی فروشگاه اینترنتی آنلاین دسترسی عموم مردم را به تجهیزات هوشمند با قیمت بسیار مناسب از هرکجای کشور فراهم ساخته است.همچنین آمادگی انجام پروژه های اینترنت اشیاء را با انواع برند های تجاری تجهیزات هوشمند، با قیمت های مناسب و منصفانه دارد.

7 روز هفته، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
  • شماره تماس: 03132225332
  • info@rohamtechnology.com