اینترنت اشیا در صنعت گردشگری

اینترنت اشیا در صنعت گردشگری
ینترنت اشیا در صنعت گردشگری هنگامی که IOT وارد بازار می شود برای تعداد زیادی از صنایع فرصت های بزرگی را به وجود می آورد. اما در این میان IOT در صنعت مسافرت نسبت به بقیه صنایع پیشرو است چرا که از حجم بالایی برخوردار است و بیشترین پتانسیل را برای جذب این پدیده از خود نشان می دهد. کسانی که در این مورد تحقیق می کنند به فراصت در یافته اند که صنعت گردشگری و مسافرت بیشترین پتانسیل را برای سرمایه گذاری و خلق فرصت های با ارزش دارد که می تواند باعث پیشرفت و هدایت در سایر صنایع دیگر باشد.

 

اینترنت اشیا در صنعت گردشگری

 


هنگامی که IOT  وارد بازار می شود برای تعداد زیادی از صنایع فرصت های بزرگی را به وجود می آورد. اما در این میان  IOT در صنعت مسافرت نسبت به بقیه صنایع پیشرو است چرا که از حجم بالایی برخوردار است و بیشترین پتانسیل را برای جذب این پدیده از خود نشان می دهد.

کسانی که در این مورد تحقیق می کنند به فراصت در یافته اند که صنعت گردشگری و مسافرت بیشترین پتانسیل را برای سرمایه گذاری و خلق فرصت های با ارزش دارد که می تواند باعث پیشرفت و هدایت در سایر صنایع دیگر باشد.

 

کاربرد اینترنت اشیا در گردشگری
در پاسخ به نحوه کارکرد این مفهوم در صنعت گردشگری، فرصت ها و چالش های پیش روی آن باید گفت که در این صنعت، اینترنت اشیا می تواند در مدیریت رفتار مشتری و نحوه بازگشت گردشگر به خانه؛ مدیریت اتاق ها و امکانات هتل، غذا، یکپارچه سازی امکانات هتل و سرویس هی حمل ونقل و…

در تایید این موارد داگ کاریلو معاون فروش وبازاریابی شرکت Virgin می گوید:(( همراه با اینترنت اشیا، می توانیم عملکرد پایه ای دستگاه ها را از راه های مختلف در هتل بهبود ببخشیم.))

در مقیاس های بزرگ نیز در حمل و نقل فرودگاه ها، پارک کردن ماشین و برنامه ریزی کامل سفر و….. ایفای نقش کند.

کمپانی های سرگرم کننده مانند دیزنی مشهورند برای راه اندازی Magic Band، شبکه از سنسور ها که از طریق فناوری فعال کمک می کند به ساده کردن تمام نیازهای مهمانان مانند حمل ونقل، رزرو کردن غذا و برنامه ریزی برای سفر.

اینترنت اشیا نه تنها در هتل ها که در در فرودگاه ها هم می تواند نقش فعالی داشته باشد. برای مثال اینترنت اشیا می تواند  فرصت های برای کمک به مسافران برای رفتن به سمت ترمینال یا گرفتن ماشین ارائه دهد.

در تعدادی از شرکت های هواپیمایی مانند Austin، IOT متد های جدیدی را برای مسافران فراهم میکند.

در این رابطه دان کالاهان رئیس بازاریابی Boingo میگویید:(( در Austin از چراغ ها برای شکل دهی لاین پرواز استفاده میکنیم و این چراغ ها طول مسیر را نیز مشخص میکنند. در این کار با ضبط فرکانس ها و صدا های خاص به وسیله ی RFID موقعیت های خاصی را در ابتدای لاین پرواز به اتاق کنترل خلبانان متصل می کند و به وسیله یک الگوریتم خاص مسیر خروج راشکل دهی می کند .

از دیگر مزایای این پدیده در فرودگاها به عنوان بخش حساس صنعت گردشگری به بحث ردیابی و رصد وسایل و بار مسافران بر می گردد. برای مثال اخیرا سیستمی جهانی مبتنی بر اینترنت اشیا ایجاد شده که در آن مسافران که میتوانند مسیر حرکت بارهای خود را مشاهده کنند،راه اندازی شده است و در آخر تحویل بگیرند.

اما شاید مهم ترین کارکرد اینترنت اشیا حفظ جان انسان در پرواز باشد. در این ویژگی با کمک اینترنت اشیا سنسورهای در موتور هواپیما ها و بخش هایی از اتاق فرمان فرودگاه وجود دارد که هنگام خرابی و وجود مشکل در سیستم بخش تعمیر و مراقبت را از وجود مشکل خبر دارد می کند. همچنین فرصتی وجود دارد برای فرودگاه ها تا مصرف سوختشان را به وسیله ی IOT بهبود بخشند و بتوانند مصرف سوخت خود را بهینه کنند . مثل هواپیمایی اسیا مالزی که از این سنسورها برای کاهش هزینه سوخت استفاده می کند.

دیوید بارتلد رئیس تکنولوژی هواپیمایی GE گفته است:(( با توجه به قیمت سوخت، زمان و نحوه ی سوخت گیری، برنامه های کاربردی IOT میتوانند هزینه سوخت را (نه فقط مصرف را ) بهبود بخشند.))

همان طور که عنوان شد؛ اینترنت اشیا در صنعت گردشگری و کسب وکارهای مرتبط به این صنعت  کاربرد و مزایای متعددی دارد و می تواند در مراحل و فرایند های مختلف اثرات مثبتی را به جا بگذارند هر چند که کارشناسان معتقدند که در این میان چالش هایی نیز وجود دارد که می بایست برای آن ها راهکار هایی ارائه داد.

کیت مک ماهون مدیر عمومی Sound Hound میگوید:(( این چالش عظیم ناشی از پارادوکس داده های بسیار زیاد است، اینکه چطور شما حس میکنید که چه چیزی ارزشمند است یا چطور از آن استفاده کنیم؟))

این چالش ها شامل :

ساختن یک کسب و کار منطقی برای IOT:
مثل هر تکنولوژی دیگری، هیجان و تازگی IOT میتواند مدیران را از سوال های سخت درباره ی چگونگی نرخ بازگشت سرمایه منحرف کند. قبل از هرگونه سرمایه گذاری در IOT امیدوارید چه تصمیمات تجاریی نتیجه بدهد؟ سرمایه گذارن صنعت گردشگری قبل از هر سرمایه گذاری باید از خودشان بپرسند ایا این تکنولوژی تجربه ی مشتری را بهبود میبخشد؟ و با چه نرخی سرمایه باز می گردد.

زیرساخت IOT باید با تجزیه و تحلیل خوب تطبیق پیدا کند:
هدف IOT این است که تکنولوژی باید به وسیله ی تولید مقادیر عظیم از داده ها برای کمک به بهتر شدن خدمات برای مسافران عمل کند. لذا وجود زیر ساخت مناسب و الزامات مربوط به چالش پیش روی این تکنولوژی است.

فراهم اوردن حریم خصوصی ضروری است:
سنسور های IOT میتوانند بینش جدیدی به عادت های مسافران برای برند های مسافرتی فراهم کنند. اما مشتری ها نیاز دارند از اینکه اطلاعات شخصی شان به طور مسئولانه مورد استفاده قرار میگیرد اطمینان حاصل کنند.


نظرات کاربران
ارسال نظر
مقالات
سیستم های هوشمند

سیستم های هوشمند

قبل ازینکه به بررسی سیستم های هوشمند برسیم لازم است تا اندکی درباره سیستم ها و چگونگی هوشمند شدن این سیستمها صحبت کنیم.
چگونه تلفن همراه خود را به یک دوربین باکیفیت برای ضبط در استودیو تبدیل کنیم؟

چگونه تلفن همراه خود را به یک دوربین باکیفیت برای ضبط در استودیو تبدیل کنیم؟

اگر به فروشگاه های تجهیزات الکترونیکی سری زده باشید حتما متوجه بالارفتن سرسام آور قیمت های این وسایل مخصوصاً دوربین های فیلم برداری حرفه ای شده اید. در این آموزش بسیار کاربردی میخواهیم به شما یک مژده دهیم. "دیگر برای ضبط ویدئوهای خود در استودیو نیازی به دوربین های حرفه ای ندارید" و می توانید کار خود را با همین ابزار ساده (تلفن همراه) آغاز کنید. باور نمیکنید؟!! پس حتما این آموزش کوتاه و کاربردی را ببینید و درمنابع مالی خود صرفه جویی کنید.
چگونه تلفن همراه خود را به یک ویس رکوردر تبدیل کنیم؟

چگونه تلفن همراه خود را به یک ویس رکوردر تبدیل کنیم؟

در این آموزش کوتاه و بسیار کاربردی توسط استاد بقوسیان یاد میگیرید که چگونه از تلفن همراه خود یک ویس رکوردر بسیار خوب بسازید. شدیدا به دوستانی که کار تولید محتوا انجام میدن دیدن این ویدئو رو توصیه میکنم.
پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

ایالت اوهایو اولین ایالت آمریکایی شناخته شد که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت مالیات خواهد پذیرفت.
موفق ترین نمونه‌های بازاریابی محتوا در ایران و جهان

موفق ترین نمونه‌های بازاریابی محتوا در ایران و جهان

در این جلسه، قصد داریم یک مرور کلی بر آنچه در جلسات قبل گفتیم، داشته باشیم و پس از آن، به معرفی موفق‌ترین کمپین‌های بازاریابی محتوا می‌پردازیم و علت موفقیت آن‌ها را بررسی می‌کنیم. چه کمپین بازاریابی محتوایی موفق محسوب می‌شود؟ با مطالعه تجربه‌های موفقی که در این پست بررسی شده، می‌توانید پاسخ سوال خود را دریافت کنید. در کالج تپسل بیشتر بخوانید
7 روز هفته، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
  • شماره تماس: 03132225332
  • info@rohamtechnology.com