تفاوت بین خانه هوشمند " (Smart Home) و "خانه متصل" ( Connected Home) چیست؟

تفاوت بین خانه هوشمند
آیا می دانستید، بین "خانه هوشمند" (Smart Home) و "خانه متصل" ( Connected Home) تفاوت وجود دارد؟ بله، یک تفاوت اصلی وجود دارد! دانستن بیشتر موضوع می تواند منجر به تجربه زندگی راحتتر و استفاده بهتر از شیوه زندگی الکترونیکی گردد! تلاش کنید و لذت ببرید! لطفا اگر اطلاعات بیشتر را می خواهید، با ما تماس بگیرید. هربار که تلویزیون را روشن میکنم یا اخبار خود را آنلاین بررسی میکنم، با مکالمات زیادی درباره‌ی اینترنت اشیا، خانه‌های هوشمند یا خانه متصل، اتوماسیون خانگی و کنترل خانه هوشمند مواجه می شوم.

آیا می دانستید، بین "خانه هوشمند" (Smart Home) و "خانه متصل" ( Connected Home) تفاوت وجود دارد؟ بله، یک تفاوت اصلی وجود دارد!
دانستن بیشتر موضوع می تواند منجر به تجربه زندگی راحتتر و استفاده بهتر از شیوه زندگی الکترونیکی گردد! تلاش کنید و لذت ببرید! 
لطفا اگر اطلاعات بیشتر را می خواهید، با ما تماس بگیرید. هربار که تلویزیون را روشن میکنم یا اخبار خود را آنلاین بررسی میکنم، با مکالمات زیادی درباره‌ی اینترنت اشیا، خانه‌های هوشمند یا خانه متصل، اتوماسیون خانگی و کنترل خانه هوشمند مواجه می شوم البته اینها تماما ذهن مرا بمباران می‌کنند. حالا معنی اینها چیست؟ و چطور با هم همخوانی دارند؟
البته سوالات مهمتر این است که "اینترنت اشیا" چیست؟ "خانه متصل چیست" در مقابل "خانه هوشمند چیست؟" چه تفاوت ها و شباهت هایی دارد؟ "اتوماسیون خانه" در مقابل "کنترل خانه هوشمند" چگونه است؟ 
به عنوان یک کارشناس در دهه گذشته در این زمینه، سعی خواهیم کرد که همواره یک حس تازه ای را ایجاد کنیم، خارج از این همه لغات و اصطلاحات جدید که به طور فزاینده ای از مکالمات روزمره ما است!

خانه متصل (Connected Home)
یک خانه متصل شده دارای زیرساخت های سیم کشی یا بی سیم است تا اطمینان حاصل شود که از طریق اینترنت یا دسترسی ابر مجازی، دستگاه های داخل خانه می توانند به آسانی و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اغلب خانه ها این روزها دارای یک شبکه محلی یا شبکه داخلی (LAN) هستند، یک شبکه کامپیوتری در داخل خانه از کابل های CAt5 یا CAT6، روترها و احتمالا برخی از تکنولوژی های بی سیم استفاده شده است تا دستگاه ها بتوانند تبادل اطلاعات داشته باشند و ارتباط برقرار کنند. اگر همه دستگاههایی که در خانه خود دارید به شبکه محلی (LAN) وصل شده باشند، دستگاهها (و شما) می توانید چیزهایی مانند فایل های رسانه ای، داده های اطلاعاتی، اطلاعات چاپی را در شبکه به اشتراک بگذارید و یا به ذخیره سازها دسترسی داشته باشید البته در این مدل از خانه به راحتی کنترل و مانیتورینگ دما، نور، صوت و سایبان ها (پرده‌ها) که به زیر ساخت متصل شده اند را دارید- ساخت یک خانه متصل -

خانه هوشمند
خانه هوشمند یک مرحله به سمت خانه های متصل شده در آینده را برداشته است. با تکنولوژی اتوماسیون خانه، تمام دستگاههایی که به شبکه خانگی متصل هستند، می توانند برای انجام کارهای ضروری یا مناسب در هماهنگی با هم به مانند یک ارکستر ظاهر شوند. پروتکل خانه هوشند باعث ارتباط دستگاه ها و سیستم هایی مانند سیستم های امنیتی، گرمایش و خنک کننده، چراغ ها، سیستم های صوتی / تصویری و سرگرمی، پرده‌های برقی و سایه بانها می باشد. سپس سیستم طوری برنامه ریزی شده است که همه اشیا هوشمند خانه شما با هم یکپارچه متصل گردند. عمق توانایی کنترل می تواند شامل کنترل نور یا قفل درب با استفاده از برنامه های منحصر به فرد تا یک راه حل کنترل کامل خانه هوشمند که امکان کنترل ساده و راحت سیستم های چندگانه و دستگاه ها را از طریق یک رابط را فراهم می کند، متفاوت باشد.


نظرات کاربران
ارسال نظر
مقالات
سیستم های هوشمند

سیستم های هوشمند

قبل ازینکه به بررسی سیستم های هوشمند برسیم لازم است تا اندکی درباره سیستم ها و چگونگی هوشمند شدن این سیستمها صحبت کنیم.
چگونه تلفن همراه خود را به یک دوربین باکیفیت برای ضبط در استودیو تبدیل کنیم؟

چگونه تلفن همراه خود را به یک دوربین باکیفیت برای ضبط در استودیو تبدیل کنیم؟

اگر به فروشگاه های تجهیزات الکترونیکی سری زده باشید حتما متوجه بالارفتن سرسام آور قیمت های این وسایل مخصوصاً دوربین های فیلم برداری حرفه ای شده اید. در این آموزش بسیار کاربردی میخواهیم به شما یک مژده دهیم. "دیگر برای ضبط ویدئوهای خود در استودیو نیازی به دوربین های حرفه ای ندارید" و می توانید کار خود را با همین ابزار ساده (تلفن همراه) آغاز کنید. باور نمیکنید؟!! پس حتما این آموزش کوتاه و کاربردی را ببینید و درمنابع مالی خود صرفه جویی کنید.
چگونه تلفن همراه خود را به یک ویس رکوردر تبدیل کنیم؟

چگونه تلفن همراه خود را به یک ویس رکوردر تبدیل کنیم؟

در این آموزش کوتاه و بسیار کاربردی توسط استاد بقوسیان یاد میگیرید که چگونه از تلفن همراه خود یک ویس رکوردر بسیار خوب بسازید. شدیدا به دوستانی که کار تولید محتوا انجام میدن دیدن این ویدئو رو توصیه میکنم.
پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

ایالت اوهایو اولین ایالت آمریکایی شناخته شد که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت مالیات خواهد پذیرفت.
موفق ترین نمونه‌های بازاریابی محتوا در ایران و جهان

موفق ترین نمونه‌های بازاریابی محتوا در ایران و جهان

در این جلسه، قصد داریم یک مرور کلی بر آنچه در جلسات قبل گفتیم، داشته باشیم و پس از آن، به معرفی موفق‌ترین کمپین‌های بازاریابی محتوا می‌پردازیم و علت موفقیت آن‌ها را بررسی می‌کنیم. چه کمپین بازاریابی محتوایی موفق محسوب می‌شود؟ با مطالعه تجربه‌های موفقی که در این پست بررسی شده، می‌توانید پاسخ سوال خود را دریافت کنید. در کالج تپسل بیشتر بخوانید
7 روز هفته، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
  • شماره تماس: 03132225332
  • info@rohamtechnology.com