خانه هوشمند ولیان (WULIAN)

خانه هوشمند ولیان (WULIAN)
شرکت ولیان Wulian یکی از شرکت های پیشگام و پیشرو در زمینه توسعه و تولید تجهیزات مربوط به اینترنت اشیا (IOT) می باشد. این شرکت هم اکنون به عنوان یکی از پروموترهای انجمن Zigbee می باشد (پروموتر به شرکت هایی اطلاق می گردد که عضو هیت رئیسه در انجمن Zigbee بوده و دارای حق رای می باشند) و در کنار شرکت هایی نظیر فیلیپس، اشنایدر، تگزاس ایسترومتنز و … به توسعه این تکنولوژی کمک می نماید.

خانه هوشمند ولیان (WULIAN)


شرکت ولیان Wulian یکی از شرکت های پیشگام و پیشرو در زمینه توسعه و تولید تجهیزات مربوط به اینترنت اشیا (IOT) می باشد. این شرکت هم اکنون به عنوان یکی از پروموترهای انجمن Zigbee می باشد (پروموتر به شرکت هایی اطلاق می گردد که عضو هیت رئیسه در انجمن Zigbee بوده و دارای حق رای می باشند) و در کنار شرکت هایی نظیر فیلیپس، اشنایدر، تگزاس ایسترومتنز و … به توسعه این تکنولوژی کمک می نماید. شرکت خانه هوشمند ولیان (Wulian) دارای ده هزار کارمند و ۱۰۰۰ شعبه در چین می باشد و در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به عنوان برترین برند خانه هوشمند در آسیا انتخاب شده و هم اکنون در سراسر دنیا در کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان، ایتالیا، استرالیا، فرانسه و … محصولات خود را ارائه می دهند. خانه هوشمند ولیان (Wulian) با داشتن یک تیم فنی و R&D قدرتمند با توسعه تکنولوژی Zigbee آمریکا، تکنولوژی جدیدی جهت توسعه تجهیزات هوشمند بی سیم معرفی کرده است. این تکنولوژی با برخی از اصلاحات بر روی Zigbee سیستمی امن تر، با سرعت بالاتر و قابلیت اطمینان بیشتر را ارائه می دهد.

کنترل لوازم و وسایل خانه:
سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) با فراهم آوردن امکان کنترل کلیه وسایل خانه تان نهایت آسایش و راحتی را برای شما به ارمغان می آورد. دیگر نیازی به ریموت کنترل های متفاوت نیست موبایل شما جایگزین همه آنها خواهد شد. دغدغه روشن ماندن وسایلی مثل اتو، اسپیلیت و … را نخواهند داشت. در ساعات اوج مصرف پریزهای هوشمند دستگاه های پرمصرف را مشخص کرده و شما با خاموش کردن آنها ضمن کمک کردن به شبکه برق هزینه های مصرف انرژی را کاهش خواهید داد. قبل از رسیدن به خانه با روشن کردن سیستم های سرمایش و گرمایش نظیر فن کویل و اسپیلیت دمای منزلتان در وضعیت مطلوب قرار می گیرد.

سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) صبح هنگام، قبل از بیدار شدن شما چای ساز یا قهوه ساز را روشن کرده، تستر نان داغ را آماده می کند و شما با خوردن یک صبحانه دلپذیری روزی شاد و موفق را آغاز می نمایید. سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) همه این امکانات و بسیاری از امکانات دیگر به وسیله تکنولوژی اینترنت اشیاء برای شما فراهم می آورد. دو روش کنترل هوشمند در ذیل بیان شده است.

سناریو پردازی برای خانه:
در سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) کاربران با توجه به محیط گرافیکی نرم افزار به راحتی می توانند سناریوهای متنوعی را برای شرایط مختلف به دلخواه خود طراحی کنند، شما به راحتی می توانید چندین دستگاه مختلف را به صورتی برنامه ریزی کنید که همزمان و در تعامل با یکدیگر عمل کنند. از پرکاربردترین سناریوها می توان به سناریوهای ورود، خروج، خوابیدن، میهمانی و… اشاره کرد. که شما فقط با یک لمس بر روی موبایل خود چندین عملیات را به طور همزمان اجرا کنید. به عنوان نمونه در هنگام خروج از خانه کافی است که سناریو خروج را در گوشی خود کلیک نمایید تا کلیه سیستم های روشنایی، تهویه مطبوع، صوتی و … خاموش شده و سیستم امنیتی فعال گردد.

سیستم روشنایی هوشمند:
از اهداف استفاده از سیستم خانه هوشمند ولیان (Wulian) در ساختمان ایجاد آسایش و راحتی بیشتر در کنار بهینه سازی مصرف انرژی می باشد.

یکی از مهمترین قسمت هایی که می تواند در تحقق یافتن این شاخص ها به ما کمک کند سیستم روشنایی می باشد. ایجاد نور با رنگ های مختلف از ویژگی های آن است. به عنوان نمونه در صورت ورود شخص لامپ ها روشن و پس از خروج خاموش می شوند. این سیستم همچنین امکان کنترل روشنایی ها از طریق موبایل و تبلت را برای شما فراهم می آورد.

سیستم هوشمند روشنایی متشکل از کلید سوییچ (جهت خاموش/روشن کردن روشنایی ها)، کلید دیمر (کم و زیاد کردن شدت نور)، انواع حسگر سنجش میزان نور و تشخیص حرکت، کلید کنترل پرده و موتور پرده هوشمند می باشد. سیستم هوشمند با یکپارچه سازی این تجهیزات و امکان اجرای انواع سناریو ها راحتی، آسایش و صرفه جویی در مصرف انرژی را برای ساکنین به ارمغان می آورد.

سیستم مراقبت خانگی هوشمند:
سیستم مراقبت خانه هوشمند ولیان (Wulian) وضعیت لحظه به لحظه سلامت بدنی شما یا افراد خانواده تان را ثبت می کند. حتی شما می توانید در زمان هایی که دور از خانه هستید وضعیت سلامتی اعضای خانواده خود را از طریق موبایل و تبلت تحت نظارت داشته باشید.

این سیستم امکان انتقال بی سیم اطلاعات و ذخیره آن بر روی iCloud را دارا بوده که نهایتا شرایط بررسی آسان و راحت سوابق پزشکی افراد را فراهم می آورد. نظارت بر رشد نوزادان و ثبت وضعیت سلامت افراد خانواده امکانی دیگر است که این سیستم به همراه دارد و این به معنی گسترش و افزایش بررسی وضعیت سلامت افراد خانواده می باشد.

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
مقالات
سیستم های هوشمند

سیستم های هوشمند

قبل ازینکه به بررسی سیستم های هوشمند برسیم لازم است تا اندکی درباره سیستم ها و چگونگی هوشمند شدن این سیستمها صحبت کنیم.
چگونه تلفن همراه خود را به یک دوربین باکیفیت برای ضبط در استودیو تبدیل کنیم؟

چگونه تلفن همراه خود را به یک دوربین باکیفیت برای ضبط در استودیو تبدیل کنیم؟

اگر به فروشگاه های تجهیزات الکترونیکی سری زده باشید حتما متوجه بالارفتن سرسام آور قیمت های این وسایل مخصوصاً دوربین های فیلم برداری حرفه ای شده اید. در این آموزش بسیار کاربردی میخواهیم به شما یک مژده دهیم. "دیگر برای ضبط ویدئوهای خود در استودیو نیازی به دوربین های حرفه ای ندارید" و می توانید کار خود را با همین ابزار ساده (تلفن همراه) آغاز کنید. باور نمیکنید؟!! پس حتما این آموزش کوتاه و کاربردی را ببینید و درمنابع مالی خود صرفه جویی کنید.
چگونه تلفن همراه خود را به یک ویس رکوردر تبدیل کنیم؟

چگونه تلفن همراه خود را به یک ویس رکوردر تبدیل کنیم؟

در این آموزش کوتاه و بسیار کاربردی توسط استاد بقوسیان یاد میگیرید که چگونه از تلفن همراه خود یک ویس رکوردر بسیار خوب بسازید. شدیدا به دوستانی که کار تولید محتوا انجام میدن دیدن این ویدئو رو توصیه میکنم.
پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

ایالت اوهایو اولین ایالت آمریکایی شناخته شد که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت مالیات خواهد پذیرفت.
موفق ترین نمونه‌های بازاریابی محتوا در ایران و جهان

موفق ترین نمونه‌های بازاریابی محتوا در ایران و جهان

در این جلسه، قصد داریم یک مرور کلی بر آنچه در جلسات قبل گفتیم، داشته باشیم و پس از آن، به معرفی موفق‌ترین کمپین‌های بازاریابی محتوا می‌پردازیم و علت موفقیت آن‌ها را بررسی می‌کنیم. چه کمپین بازاریابی محتوایی موفق محسوب می‌شود؟ با مطالعه تجربه‌های موفقی که در این پست بررسی شده، می‌توانید پاسخ سوال خود را دریافت کنید. در کالج تپسل بیشتر بخوانید
7 روز هفته، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
  • شماره تماس: 03132225332
  • info@rohamtechnology.com