راهنمای نصب و راه اندازی مجموعه خانه هوشمند شیائومی

راهنمای نصب و راه اندازی مجموعه خانه هوشمند شیائومی
مجموعه خانه هوشمند شیائومی یک گیت وی چند منظوره با حضور سنسور حرکتی برای درها/ پنجره‌ها و سوئیچ اصلی است. این مجموعه دستگاه‌ها بسیار آسان نصب شده و مدیریت آن‌ها کاملا ساده است. با کیت خانه هوشمند Mi شما می‌توانید از این عملکردها استفاده کنید: چراغ شب، اعلان‌های هوشمند و زنگ درب ورودی بی‌سیم. همچنین این دستگاه‌ها می‌توانند به سناریوهای متنوعی با دستگاه‌های دیگر ترکیب شوند.

مجموعه خانه هوشمند شیائومی یک گیت وی چند منظوره با حضور سنسور حرکتی برای درها/ پنجره‌ها و سوئیچ اصلی است. این مجموعه دستگاه‌ها بسیار آسان نصب شده و مدیریت آن‌ها کاملا ساده است.

با کیت خانه هوشمند Mi شما می‌توانید از این عملکردها استفاده کنید: چراغ شب، اعلان‌های هوشمند و زنگ درب ورودی بی‌سیم. همچنین این دستگاه‌ها می‌توانند به سناریوهای متنوعی با دستگاه‌های دیگر ترکیب شوند.

 • این دستگاه‌ها تنها برای استفاده در محیط داخلی در نظر گرفته شده‌اند.
 • کل مجموعه خانه هوشمند شیائومی، توسط کارخانه، به طور پیش فرض به گیت وی متصل است، بنابراین پس از نصب دستگاه، شما می توانید آن را بلافاصله استفاده کنید.

راه‌اندازی سریع

برنامه را دانلود کنید:

در فروشگاه Mi برنامه «Mi Smart House» را پیدا کنید یا کد QR زیر را اسکن کنید.

 اتصال به دستگاه جدید

ابتدا، دروازه چند منظوره را به منبع تغذیه وصل کنید و در عین حال، مطمئن شوید که گوشی هوشمند خود را به یک شبکه WiFi متصل کرده اید. برنامه mi smart Home را باز کنید و اتصال سریع دستگاه های جدید را انتخاب کنید یا در گوشه سمت راست بالا، روی + کلیک کنید و به لیست دستگاه های Mi Smart Home Kit اضافه کنید.

 • بهترین مکان برای اتصال دروازه چند منظوره، فاصله ۲ متر دورتر از مسیریاب بی‌سیم است.

به اشتراک گذاشتن دستگاه

برای استفاده همزمان از دستگاه با سایر کاربران، در صفحه اصلی Mi Smart Home Kit دکمه “گزینه ها” را فشار دهید و شما قادر خواهید بود دیگر اعضای خانواده را به Mi Smart Home Kit متصل کنید.

گیت وی چندمنظوره Mi

 • استفاده امن از دستگاه در مناطقی که زیر ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا هستند.

سنسور چند منظوره Mi با یک ماژول هوشمند ساخته شده است. این nd,hds مرکز کنترل مجموعه خانه هوشمند شیائومی است. با توجه به دروازه چند منظوره، هر سنسور می تواند به سایر دستگاه های هوشمند متصل شود.

سنسور حرکتی

سنسور حرکتی مادون قرمز، برای تشخیص حرکت افراد یا حیوانات در داخل خانه استفاده می شود. مزایای این سنسور: مصرف کم برق، نصب آسان بدون ابزار، قرار دادن در هر جا.

حسگر درب یا پنجره

سنسور پنجره / درب شامل یک سنسور اصلی و یک آهنربا است که به یکدیگر نزدیک می شوند و در موقعیت اولیه پنجره ها یا درها ثابت می شوند. (مصرف کم برق، نصب آسان بدون ابزار، نصب و استفاده سریع)

سوئیچ اصلی

سوئیچ هوشمند شیائومی یک نوع جدید از دستگاه های کنترل از راه دور، با مصرف برق کم است. بسیار جمع و جور است، بنابراین می توان آن را در هر جایی قرار داد، نصب آن آسان و بدون ابزار است. بلافاصله نصب و استفاده کنید. با این دیوایس به راحتی می‌توانید لامپها، سوکتها و دستگاههای هوشمند را کنترل کنید.

ورود به برنامه

پس از نصب سریع دستگاه مطابق دستورالعمل و بعد از اتصال موفق مجموعه خانه هوشمند به گوشی، می توانید از مزایای این دستگاه لذت ببرید:

۱: چراغ شب

– سنسور حرکت را در نزدیکی تخت قرار دهید

– با استفاده از تلفن هوشمند، رنگ دلخواه را تنظیم کنید

۲: اعلان ها

– حسگر را برای پنجره / درب یا حرکت در منطقه مورد نظر اتاق نصب کنید

– در برنامه Smart House عملکردهای لازم را انتخاب کنید

– با کلیک روی «Safe Mode»، حفاظت از خانه خود را فعال کنید. در صورت باز کردن یک پنجره یا درب، یا اگر کسی وارد خانه شد، هاب اصلی بلافاصله صدای مربوطه را منتشر می کند و شما بر روی گوشی هوشمند خود یک اعلان دریافت خواهید کرد.

۳: زنگ در

– هاب اصلی را روی سطح غیر فلزی تنظیم کنید

– روی دکمه هاب اصلی کلیک کنید، دروازه چند منظوره بلافاصله بوق می‌زند

– زنگ درب و بلندی آن را می توان در برنامه خانه هوشمند تنظیم کرد

۴: کنترل سایر دستگاه ها

– در برنامه خانه هوشمند، تنظیمات مدیریت خانه را نصب کنید

– پس از نصب موفق، با یک کلیک، شما می توانید دستگاه هاب را اداره کنید

– سرگرمی بیشتری در انتظار شما است.

باید بدانید که:

 1. قبل از استفاده از کیت خانه هوشمند Mi، باید مطمئن شوید که دستورالعمل ها را به دقت بخوانید.
 2. مجموعه خانه هوشمند شیائومی به منظور بهبود شرایط زندگی در خانه شما طراحی شده است و دارای گواهینامه امنیتی نیست.
 3. مجموعه خانه هوشمند شیائومی برای اطلاع از وضعیت دستگاه ها، و نه برای امنیت ویژه خانه ها، ساختمان ها، انبارها و یا هر محل کسب و کار طراحی شده است.

 

نصب و راه اندازی

فاصله برای عملکرد موثر دستگاه: محل مناسب برای نصب سنسور را انتخاب کنید، لازم است تنظیمات کارخانه را با استفاده از سوزن مخصوص ریست کنید. پس از این دروازه چند منظوره صدایی متناظر را ایجاد می کند که نشان می دهد که فاصله مطلوب بین سنسور و دروازه چند منظوره را انتخاب کرده اید.

حسگر حرکتی

روش ۱: مجبور نیستید پشت سنسور را به دیوار یا سطح دیگر بچسبانید، شما می توانید آن را در جای مناسب قرار دهید.

روش ۲: پوشش محافظ را بردارید. می توانید سنسور را به هر سطح یا دیواری وصل کنید.

ارتفاع مطلوب که برای حسگر ۱٫۲-۲٫۱m می باشد. در ارتفاع کمتر از ۱٫۲ متر، محدوده تشخیص کوچکتر می شود، اما بر روی استفاده‌ی آن تاثیر نمی گذارد. هنگامی که سنسور بیش از ۲٫۱ متری قرار می گیرد، در اتاق نقاط کوری ایجاد می شود، بنابراین ممکن است برای یافتن افراد یا حیوانات مشکل به وجود آید.

 • هنگام نصب، توجه ویژه ای به لنز القایی داشته باشید. لنز باید به طرف فضایی هدایت شود که می خواهید کنترلش کنید. سنسور را تا حد امکان نزدیک به لبه میز یا کابینت قرار دهید یا بچسبانید.

 

 سنسور درب یا پنجره‌

سوئیچ اصلی

 • دیوایس را بر روی سطح خشک بچسبانید
 • محل هاب را روی سطح اصلی غیر فلزی قرار دهید، زیرا بر کارکرد آن موثر است.

 

دستگاه های جدید

برای اضافه کردن یک دستگاه جدید یا بازگرداندن تنظیمات کارخانه، می توانید از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

روش ۱: برنامه خانه هوشمند را باز کنید. در صفحه اصلی گیت وی چندمنظوره با پیروی از دستورالعمل های گفته شده، بر روی «افزودن دستگاه» کلیک کنید، تنظیم مجدد کارخانه (فکتوری ریست) را انجام دهید.

روش ۲: به طور مداوم دکمه ی بالای سنسور چندمنظوره را سه بار فشار دهید، دستورالعمل های بعدی را دنبال کنید، تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید.

 • هنگامی که دستگاه های هوشمندی را که دارای دکمه ریست نیستند، وصل می کنید، دستورالعمل های استفاده از چنین دستگاه هایی را بخوانید.
 • هنگام اتصال دستگاه به یک دروازه دیگر، شما باید دستگاه را ریست کنید، و سپس با پیروی از روش فوق، یک دستگاه جدید اضافه کنید.

 

ریست کردن

سوراخ را با یک سوزن مخصوص فشار داده و آن را برای مدت ۳ ثانیه نگه دارید، سپس نشانگر وضعیت دستگاه سه بار زده می شود، که نشان دهنده تنظیم مجدد موفقیت آمیز است.


نظرات کاربران
ارسال نظر
مقالات
سیستم های هوشمند

سیستم های هوشمند

قبل ازینکه به بررسی سیستم های هوشمند برسیم لازم است تا اندکی درباره سیستم ها و چگونگی هوشمند شدن این سیستمها صحبت کنیم.
چگونه تلفن همراه خود را به یک دوربین باکیفیت برای ضبط در استودیو تبدیل کنیم؟

چگونه تلفن همراه خود را به یک دوربین باکیفیت برای ضبط در استودیو تبدیل کنیم؟

اگر به فروشگاه های تجهیزات الکترونیکی سری زده باشید حتما متوجه بالارفتن سرسام آور قیمت های این وسایل مخصوصاً دوربین های فیلم برداری حرفه ای شده اید. در این آموزش بسیار کاربردی میخواهیم به شما یک مژده دهیم. "دیگر برای ضبط ویدئوهای خود در استودیو نیازی به دوربین های حرفه ای ندارید" و می توانید کار خود را با همین ابزار ساده (تلفن همراه) آغاز کنید. باور نمیکنید؟!! پس حتما این آموزش کوتاه و کاربردی را ببینید و درمنابع مالی خود صرفه جویی کنید.
چگونه تلفن همراه خود را به یک ویس رکوردر تبدیل کنیم؟

چگونه تلفن همراه خود را به یک ویس رکوردر تبدیل کنیم؟

در این آموزش کوتاه و بسیار کاربردی توسط استاد بقوسیان یاد میگیرید که چگونه از تلفن همراه خود یک ویس رکوردر بسیار خوب بسازید. شدیدا به دوستانی که کار تولید محتوا انجام میدن دیدن این ویدئو رو توصیه میکنم.
پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

پرداخت مالیات از طریق بیت کوین در ایالت اوهایو قانونی شد

ایالت اوهایو اولین ایالت آمریکایی شناخته شد که بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت مالیات خواهد پذیرفت.
موفق ترین نمونه‌های بازاریابی محتوا در ایران و جهان

موفق ترین نمونه‌های بازاریابی محتوا در ایران و جهان

در این جلسه، قصد داریم یک مرور کلی بر آنچه در جلسات قبل گفتیم، داشته باشیم و پس از آن، به معرفی موفق‌ترین کمپین‌های بازاریابی محتوا می‌پردازیم و علت موفقیت آن‌ها را بررسی می‌کنیم. چه کمپین بازاریابی محتوایی موفق محسوب می‌شود؟ با مطالعه تجربه‌های موفقی که در این پست بررسی شده، می‌توانید پاسخ سوال خود را دریافت کنید. در کالج تپسل بیشتر بخوانید
7 روز هفته، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
 • شماره تماس: 03132225332
 • info@rohamtechnology.com