مقالات

کشاورزی هوشمند: بهبود کمی و کیفی محصولات زراعی با اینترنت اشیا

امروزه با گسترش جمعیت جهان و نیاز به تامین غذا برای انبوه جمعیت از یک سو و کمبود آب، انرژی و زمین‌های قابل کشت از سوی دیگر، روش‌های سنتی کشاورزی دیگر پاسخگوی نیاز غذایی جمعیت جهان نیست و از این رو راهبرد کشاورزی هوشمند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اگرچه در سال‌های اخیر، کشورهای صنعتی با هدف بهبود بهره‌وری به استفاده از روش­های­ نوین کشت و برداشت محصولات روی آورده‌اند، اما انتظار می‌رود با هوشمندسازی فرآیندها و کشاورزی هوشمند، بیش از پیش بر روی استفاده بهینه از منابع و افزایش بهره‌وری تمرکز شو

«هوش‌مصنوعی » و «اینترنت‌اشیا» کشاورزی جهان را متحول می کنند؟

«کشاورزی دقیق»(precision farming) از الگوریتم ماشین های یادگیری استفاده می کند تا به جای مصرف بالای آفت کش ها در یک منطقه وسیع، از میزان کمتری از این مواد شیمیایی مصرف شود چرا که با این روش، به راحتی می توان درختان خاص، بوته ها یا حتی برگ های مورد نظر را هدف قرار داده و آفت کش ها دقیقا در محل موردنظر قرار بگیرند تا به این ترتیب از آلودگی محصولات و همچنین خاک پیشگیری شود.

رشد فزاینده اینترنت اشیا (IoT) در کشاورزی

رشد فزاینده جمعیت یکی از مسائلی است که نیازهای گوناگونی را با خود به همراه خواهد آورد به گونه‌ای که تا سال ۲۰۵۰ در مقایسه با سال ۲۰۰۶ به تولید ۷۰ درصد غذای بیشتر احتیاج خواهد بود. بر اساس آمار منتشره از سازمان کشاورزی و تغذیه سازمان ملل متحد، برای رسیدن به این هدف کشاورزان و شرکت‌های بزرگ کشاورزی به‌سوی پدیده نوینی با نام اینترنت اشیا گام برداشته‌اند. باید گفت آینده کشاورزی بهینه بدون وجود اینترنت اشیا، IoT ،big Data و هوشمندسازی کشاورزی امکان‌پذیر نخواهد بود.

اینترنت اشیا در صنعت گردشگری

ینترنت اشیا در صنعت گردشگری هنگامی که IOT وارد بازار می شود برای تعداد زیادی از صنایع فرصت های بزرگی را به وجود می آورد. اما در این میان IOT در صنعت مسافرت نسبت به بقیه صنایع پیشرو است چرا که از حجم بالایی برخوردار است و بیشترین پتانسیل را برای جذب این پدیده از خود نشان می دهد. کسانی که در این مورد تحقیق می کنند به فراصت در یافته اند که صنعت گردشگری و مسافرت بیشترین پتانسیل را برای سرمایه گذاری و خلق فرصت های با ارزش دارد که می تواند باعث پیشرفت و هدایت در سایر صنایع دیگر باشد.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین به زبان ساده: یک سیستم پول الکترونیکی همتا به همتا است که به کاربران امکان می دهد بدون هیچ واسطه ای و بدون حضور یک سیستم مرکزی (بانک) نسبت به انتقال پول به یکدیگر اقدام نمایند.
7 روز هفته، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم.
  • شماره تماس: 03132225332
  • info@rohamtechnology.com